Kosmos Třinec
PROGRAMO KINĚKONTAKTYPRONÁJEM A SLUŽBY
PREMIÉRYLETNÍ KINOPRO DĚTIPRO SENIORYAKCE

AKCE

29.1.2020 (st)
EXTASE (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)
17:30 CD
60 Kč

Extase (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)

Festivalové jednohubky
Nevhodné do 12 let
Československo | Rakousko
Drama | Romantický
česká verze
1932
87 min
60 Kč
Extase Gustava Machatého se řadí k nejvýznamnějším českým filmovým dílům 30. let. Jednu ze stěžejních rolí ztvárnila tehdy začínající herečka Hedy Kiesler, která se později stala hollywoodskou hvězdou pod jménem Hedy Lamarr. Machatý v Extasi navázal na svá předcházející díla Erotikon (1929) a Ze soboty na neděli (1931) o erotických touhách a mileneckých vztazích. Na jednoduchém příběhu, v němž novomanželka Eva prožije první milostné vzplanutí nikoliv s postarším manželem Emilem, ale s mladým inženýrem Adamem, rozehrál Machatý za pomoci kameramana Jana Stallicha obrazovou extravagantní oslavu vášně a lidské práce plnou symbolů a metafor. Snímek vznikl v české, německé a francouzské jazykové verzi s mírně rozdílným obsazením. Minimalistické dialogy doprovází hudba jednoho z nejžádanějších filmových skladatelů té doby Giuseppe Becceho. Na svou dobu odvážný a smyslný film s obnaženou herečkou v hlavní roli vzbudil rozruch i na benátském filmovém festivalu v roce 1934. Zatímco festivalové publikum jej přijalo s nadšením a byl zde oceněn Pohárem města Benátek za nejlepší režii, papež Pius XI. ho následně odsoudil jako pornografický a plný nemorálních přirovnání. Extase byla uvedena ve Francii, Německu, Velké Británii, Spojených státech amerických a v dalších padesáti zemích Evropy, Jižní Ameriky, Afriky a Asie.
SRDCOVÁ KRÁLOVNA (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)
20:00 CT
110 Kč

Srdcová královna (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)

Festivalové jednohubky
Přístupný od 15 let
Dánsko | Švédsko
Drama
české titulky
2019
127 min
110 Kč
Úspěšná právnička Anna žije v krásném moderním domě se dvěma dcerami a manželem, lékařem Petrem. Její perfektní život ohrozí až příchod Petrova problematického náctiletého syna z předchozího vtahu, s nímž Anna naváže intimní pouto. Co se zdálo být pouhým flirtem, se rychle promění ve znepokojivý příběh síly, zrady a zodpovědnosti s ničivými důsledky…
únor
5.2.2020 (st)
TENKRÁT PODRUHÉ (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)
17:30 CT
100 Kč

Tenkrát podruhé (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)

La Belle Époque
Přístupný od 15 let
Francie
Komedie | Drama
české titulky
2019
115 min
100 Kč
Chytrá a zábavná love story vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdybychom si mohli zopakovat ty nejkrásnější okamžiky. Je to potřeba k tomu, abychom se znovu zamilovali?
BÍDNÍCI (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)
20:00 CT
110 Kč

Bídníci (FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY)

LES MISERABLES
Nevhodné do 12 let
Francie
Drama | Kriminální
české titulky
2019
131 min
110 Kč
Stéphane se nedávno připojil ke zvláštní kriminální jednotce v Montfermeilu, na předměstí Paříže. Spolu se svými kolegy Chrisem a Gwadou - oběma zkušenými členy týmu - rychle postřehne zvyšující se napětí mezi sousedními gangy. Když se v průběhu zatýkání ocitnou na útěku, dron zachytí každý jejich pohyb, každou akci…
19.2.2020 (st)
MAREK NOVOTNÝ NA AMA DABLAM (CESTOVATELSKÉ KINO)
17:30 CD
120 Kč

Marek Novotný na Ama Dablam (Cestovatelské kino)

Přednáška EXPEDICE NEPÁL 2019 + film
česká verze
100 min
120 Kč
„Byla to expedice na nejkrásnější horu planety Nepálskou Ama Dablam (6812 m.n.m). Taky se ji říká “Matka s perlovým náhrdelníkem”. Snažili jsme zdokumentovat cestu jiného vynikajícího horolezce Miroslava Šmída, který v roce 1986 podnikl na Ama Dablam prvovýstup. Za kamerou stál Honza Šimánek a jeden naprosto vynikající fotograf Petr Jan Juračka. Expedice se uskutečnila na jaře 2019,“ řekl Marek Novotný.
PROGRAM EMAILEM
FESTIVALOVÉ JEDNOHUBKY
KINO Z CEST
DÁMSKÁ JÍZDA
REPETE
Kino Kosmos, Dukelská 698, Třinec, PSČ: 739 61 tel: 558 996 703
OBCHODNÍ PODMÍNKY
K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.