Kosmos Třinec
PROGRAM O KINĚ PRONÁJEM TADY VARY 2021 ZA KULTUROU BEZPEČNĚ

TADY VARY 2021

Po úspěchu prvního ročníku přehlídky TADY VARY, která loni kvůli covidové situaci zcela nahradila tradiční karlovarský festival, se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli v nově započaté tradici pokračovat. A to znamená, že od 30. listopadu do 2. prosince  nabídnou TADY VARY v 36 kinech od Brandýsa nad Labem až po Třinec šest filmů, pečlivě vybraných programovým oddělením karlovarského mezinárodního filmového festivalu.

 

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas – v 17 a 20 hod. Po vybraných projekcích budou následovat rozhovory s tvůrci, živě přenášené do všech participujících kin.

Program nabídne jak ochutnávku z programu letošního MFF KV, tak dvě mimořádná uvedení. Tradiční karlovarskou sekci Horizonty budou reprezentovat tři snímky, které byly poprvé uvedeny v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. Velkou cenu poroty si z ní odvezl finský film Kupé č. 6 režiséra Juha Kuosmanena. Dalším filmem oceněným v Cannes bude Nejhorší člověk na světě režiséra Joachima Triera, který v Cannes získal cenu pro představitelku hlavní role Renate Reinsve. Třetici canneských snímků uzavře očekávané historické erotické drama Paula Verhoevena Benedetta.

Hlavní soutěž karlovarského festivalu bude na přehlídce TADY VARY reprezentovat britský film Bod varu. Mimo TADY VARY nebude Bod varu na plátnech českých kin pravděpodobně vůbec k vidění.
V rámci dvou mimořádných uvedení se mohou diváci těšit na českou premiéru nového filmu Heleny Třeštíkové René – Vězeň svobody, kterým režisérka navazuje na svůj syrově autentický portrét René z roku 2008. Jako poctu letos zesnulé herecké legendě Jeanu Paulu Belmondovi pak TADY VARY promítnou kultovního Muže z Acapulca s původním českým dabingem.

Program festivalu včetně filmových ukázek najdete níže.

 

30.11.2021 (úterý)
René - Vězeň svobody
17:00 česká verze
120

René - Vězeň svobody

TADY VARY 2021
Přístupný
Česko
Dokument
česká verze
2021
100 min
120 Kč
Po syrově autentickém portrétu René (2008), přichází Helena Třeštíková s dalším svědectvím o životě nenapravitelného delikventa i bystrého glosátora v jednom. Otisk doby, milostné vztahy i naděje na řádný život zůstávají hlavními tématy jednoho z unikátních časosběrných projektů přední české dokumentaristky.

Director: Helena Třeštíková
Screenwriter: Helena Třeštíková
Director of Photography: David Cysař, Vlastimil Hamerník, Jiří Chod
Composer: Tadeáš Věrčák
Editor: Jakub Hejna
Sound Designer: Richard Mu¨ller
Producers: Katerˇina Cˇerna´, Pavel Strnad
Czech TV - Creative Producer: Alena Mu¨llerova´
Benedetta
20:00 české titulky
120

Benedetta

TADY VARY 2021
Přístupný od 15 let
Francie
Drama
české titulky
2021
127 min
120 Kč
Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě (Virginie Efira) koncem 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou a živelnou Bartolomeu přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. Erotické drama legendárního Paula Verhoevena (Základní instinkt), natočené podle skutečného příběhu, si v hlavní soutěži festivalu v Cannes vysloužilo pro svou odvážnost bouřlivé reakce diváků i kritiků.

Francie, 2021 • 131 min • režie: Paul Verhoeven • francouzská verze, české titulky • přístupný od 15 let

prosinec
01.12.2021 (středa)
Kupé č. 6
17:00 české titulky
120

Kupé č. 6

TADY VARY 2021
Nevhodné do 12 let
Finsko
Drama
české titulky
2021
107 min
120 Kč
Finská studentka a nerudný, alkoholu holdující ruský horník se setkávají ve vlakovém kupé na cestě do Murmansku. Juho Kuosmanen ve své nevšední romantické komedii s hlubokým porozuměním vypráví o přirozené potřebě blízkosti. Nadšeně přijatý snímek získal na letošním festivalu v Cannes Grand Prix. Režie: Juho Kuosmanen

Finsko, Německo, Estonsko, Rusko – 2021 – 107 min.

Bod varu
20:00 české titulky
120

Bod varu

TADY VARY 2021
Nevhodné do 12 let
Velká Británie
Drama
české titulky
2021
92 min
120 Kč
Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava.

Velká Británie, 2020 94 min., barevný

režie: Philip Barantini
scénář: James Cummings, Philip Barantini
kamera: Matthew Lewis
střih: Alex Fountian
výtvarník: Aimee Meek
produkce: Bart Ruspoli, Hester Ruoff
výroba: Ascendant Films, Burton Fox Films
koprodukce: Three Little Birds, Matriarch Productions, Alpine Films, White Hot Productions, Insight Media Fund, Urban Way, Bromantics
hrají: Stephen Graham, Vinette Robinson, Jason Flemyng, Ray Panthaki, Malachi Kirby, Lourdes Faberes, Alice Feetham, Izuka Hoyle, Hannah Walters, Taz Skylar, Lauryn Ajufo
02.12.2021 (čtvrtek)
Muž z Acapulca
17:00 česká verze
120

Muž z Acapulca

TADY VARY 2021
Přístupný
Francie
Komedie
česká verze
1973
95 min
120 Kč
Podaří se neohroženému Bobu Saint-Clareovi vysvobodit půvabnou Ariannu ze spárů chlípného zloducha Karpofa, i když mu jeho duchovní otec hází klacky pod nohy? Kultovní komedií Muž z Acapulca připomenou Tady Vary nedávno zesnulého herce Jean-Paula Belmonda v legendární dvojroli nepřemožitelného agenta a autora brakových románů.

Režie: Philippe de Broca
Francie, Itálie, Mexiko – 1973, 95 min.
Nejhorší člověk na světě
20:00 české titulky
120

Nejhorší člověk na světě

TADY VARY 2021
Nevhodné do 12 let
Norsko
Drama
české titulky
2021
121 min
120 Kč
Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda… Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Za hlavní roli v diváckém hitu letošního festivalu v Cannes si Renate Reinsve odnesla cenu pro Nejlepší herečku.

Norsko 2021
PROGRAM EMAILEM

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×