Kosmos Třinec
PROGRAM O KINĚ PRONÁJEM LETNÍ KINO MODERNIZACE KINA
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY

UMĚNÍ V KINĚ

Umění v kině představuje :

s radostí vám představujeme jubilejní 10. sezónu největší světové série filmů o výtvarném umění:

Exhibition on Screen.

Nová sezóna bude zahájena v dubnu a nabídne celkem pět dokumentárních filmů rozdělených na jarní a podzimní část. Diváky dvakrát zavede za americkými umělci po stopách realismu i impresionismu, navštíví jednu z nejočekávanějších výstav roku 2023 a představí nesmírně pestrou historii umění japonského hlavního města. Na závěr vrátí po pěti letech na velká plátna jeden z divácky nejúspěšnějších filmů série Exhibition on Screen.

 

EOS: Příběhy z Tokia – 400 let umění

Příběhy z Tokia mapují skrze výstavu v oxfordském Ashmoleově muzeu 400 let neuvěřitelně dynamického a pestrého umění japonského hlavního města – od jemných dřevotisků Hokusaie a Hirošiga, až po pop artové plakáty, současnou fotografii, mangu, film a nová pouliční díla. Režisér David Bickerstaff využívá tuto úspěšnou výstavu jako odrazový můstek k následné cestě přímo do Tokia a  hlubšímu prozkoumání tamního umění. Film tak detailně zachycuje město, které se za posledních 400 let své nesmírně bohaté, ale často i bolestivé historie stalo jedním z nejživějších a nejzajímavějších měst na této planetě.

 

EOS: Cézanne – portréty života

Film mapuje nejsledovanější výstavu roku, putující z Paříže, přes Londýn do Washingtonu, která byla jako první v historii věnována Cézannovým portrétům. Obsahuje rozhovory s kurátory z National Portrait Gallery v Londýně, MoMA v New Yorku, National Gallery of Art, Washington a Musée d’Orsay v Paříži a představuje také vlastní Cézannovu korespondenci. Diváci uvidí nejen Cézannovu výstavu, ale i místa, kde Cézanne žil a pracoval včetně kouzelné francouzské Provence.

PROGRAM EMAILEM

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×