Kosmos Třinec
PROGRAM O KINĚ PRONÁJEM KONTAKTY LETNÍ KINO
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY MAMAkino PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY

VÝSTAVY

Díky prostornému vestibulu kina vás můžeme také zvát na zajímavé výstavy fotografií, obrazů, kreseb a dalších výtvarných prací umělců, amatérů, mladých talentů i dětí.

Zastavte se a uvidíte, že návštěvu výstavy můžete spojit s příjemným posezením v naší malé kinokavárně

 

Současná výstava: MANDALA 22

- prodejní výstava obrazů Ivany Durstinové

 

Slovo autorky

Dávám přednost ránům, kdy vstávám s radostí a uvědomuji si, jak je prima, že mě čeká v tom dni zase něco pěkného a zajímavého. Jmenuji se Ivana Durstinová a miluji svůj život. Jsem mámou dvou dospělých dětí, Nikol a Petra. Povoláním jsem vychovatelkou ve školní družině. Mám práci, do které se těším, protože každý den mě tam čeká něco radostného. O víkendu mám ráda cesty do přírody, kino, divadlo a moc ráda tančím (nejčastěji v obýváku).

Ve volných chvílích ráda maluji. Je to pro mě relax a odpočinek. Vystavuji od roku 2007. Bylo to období, kdy vznikaly nejčastěji andělské obrazy, se kterými jsem absolvovala během deseti let několik výstav (2007 Těšínské divadlo, 2007, 2009, 2013 Kino Kosmos, 2008 Kino Bystřice nad Olší, 2014, 2015 Čajovna V Pohodě, 2017 Muzeum Třineckých železáren a města Třince). Každou tou výstavou jsem si přála předat lidem odvahu a chuť zpomalit a začít přemýšlet nad tím, zda cesta, po které jdou, je ta jejich pravá.

Inspiruji také ty, kteří chtějí změnit svůj přístup k životu. Svým příběhem ukazuji, že je možné začít se změnami kdykoliv a díky nim tak žít radostnější a spokojenější život. V rámci svého projektu Ženy ve středu vydávám od roku 2016 kalendář, který vždy obsahuje fotografie mých obrazů a také afirmace a inspirující myšlenky. V tomto projektu se můžete seznámit i s on-line programem Můj diář.

Poslední tři roky se věnuji tvoření mandal tečkováním. A to nejen na plátně, ale zdobím jimi např. dřevěné andílky, vánoční ozdoby nebo kamínky. Výstava Mandala 22 je souborem obrazů mandal malovaných akrylem, vytvořených od roku 2019 do současnosti a je výstavou (po pětileté odmlce), s níž začínám pouť, na které chci předávat lidem radost a taky uvědomění toho, jak je důležité se umět v životě právě k této příjemné emoci vracet a prožívat ji.

PROGRAM EMAILEM
VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA ŽIMOB

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×