Kosmos Třinec
PROGRAM VÝROČÍ KINA O KINĚ PRONÁJEM KONTAKTY
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY

VÝSTAVY

Díky prostornému vestibulu kina vás můžeme také zvát na zajímavé výstavy fotografií, obrazů, kreseb a dalších výtvarných prací umělců, amatérů, mladých talentů i dětí.

Zastavte se a uvidíte, že návštěvu výstavy můžete spojit s příjemným posezením v naší malé kinokavárně

Výstavu je možné zhlédnout do poloviny dubna 2023.

Dobové fotografie kina Kosmos

Na 30 unikátních dobových fotografií mapuje historii kina Kosmos od 60. let minulého století až po rok 2000. Pro výstavu jsme je získali z různých zdrojů – ze Zemského archivu v Opavě, z Muzea TŽ a města Třince a také od pamětníků nebo jejich potomků.

V úvodu výstavy si můžete přečíst zajímavosti o stavbě této unikátní budovy i o tom, jak úspěšně funguje kino v současnosti. Najdete zde také článek o otevření kina, který byl otištěn v místním týdeníku Hutník 29. 2. 2968.

Michal Kaminski: Současný plakát kina

Michal Kaminski spolupracuje s naším kinem jako grafik už 5. rokem. Výstava nabízí výběr jeho nejpůsobivějších plakátů, které vytvořil pro třinecké kino Kosmos. Odrážejí dramaturgicky pestrou šíři alternativního programu a nefilmových pořadů, které kino pravidelně pořádá.

Michal Kaminski

(*1976 Třinec)

Kameraman, grafik. Absolvent Filmové školy Zlín.

Spoluzakladatel občanského sdružení Ubot Gallery (*1998), které v letech 2008 – 2016 pořádalo v Třinci festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Ubot Gallery mimo jiné také organizuje 19 let filmový klub v Bystřici tzv. FILMÁČBYS3CE.

Jako kameraman se podílel na několika krátkometrážních a jednom celovečerním filmu. Snímek PARAZITI byl uveden v hlavních soutěžích na festivalech v marockém Agádíru, Turíně, irském hrabství Tipperary a berlínském festivalu Biennial edition Women CineMakers.

V roce 2022 mu vyšla debutová básnická sbírka „Chytil jsem do sklenice dvě vosy, které se líbaly na okně.“ Je členem post-grunge seskupení POSTLER, kde hraje na basovou kytaru.

 

PROGRAM EMAILEM
VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA ŽIMOB

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×