Kosmos Třinec
PROGRAM O KINĚ PRONÁJEM LETNÍ KINO MODERNIZACE KINA
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY

VÝSTAVY

Díky prostornému vestibulu kina vás můžeme také zvát na zajímavé výstavy fotografií, obrazů, kreseb a dalších výtvarných prací umělců, amatérů, mladých talentů i dětí.

Zastavte se a uvidíte, že návštěvu výstavy můžete spojit s příjemným posezením v naší malé kinokavárně

 

RADIM TESARČÍK - BLÁZNIVÉ VESELKY

 

O AUTOROVI
Radim Tesarčík (*1979, Třinec) absolvent oboru fotografie institutu fotografických studií – PHOTOGENIA v Brně.

Radim Tesarčík stojí za názvem ateliéru LUMINIA. Ten je zaměřen na komerční fotografii v celém širokém spektru společenské poptávky s důrazem na individuální a kreativní přístup. Hledání „rozhodného okamžiku“ je hnací silou jeho fotografické tvorby.
Jako amatérský fotograf se zaměřuje zejména na reportážní fotografii. Jeho velkou inspirací v tvorbě jsou pro něj například Antonín Kratochvíl, Jindřich Štreit nebo další velikáni jako např. Elliott Erwitt.

 

RADIM TESARČÍK - SVATEBNÍ FOTOGRAF

„Všechny emoce, vztahy a komunikaci mezi lidmi můžeme vidět na svatbě. Je to mimořádná chvíle a místo, kde je možné pozorovat celou mozaiku lidského života stále dokola a dokola, rovnou před vámi. Pro mne je to fantastická příležitost nahlédnout do těchto příběhů, které dělá lidi lidmi, vidět kouzla, které pojí rodinu i přátelé k sobě a lásku, která je mezi nimi. To je to, co mám rád a co mě opravdu naplňuje. Jako svatební fotograf musíte tyhle nevyřčené dialogy cítit, vidět, jinak vyhoříte, stejně jako když je svatební fotografie jen prostředkem pro rychlý zisk.

Miluji to, co dělám a dělám to již 10 let. Během té doby mě stále nepřestává bavit pozorovat tyto lidské příběhy a vztahy mezi lidmi. Fotoaparáty nosím zavěšeny proklatě nízko a vždy připraveny k lovu, stejně jako objektivy s krátkým nebo širokoúhlým ohniskem, které používám tak, abych byl lidem vždy co nejblíže, na tělo. Teprve pak cítím, že dokážu zachytit to nejdůležitější – emoce, vztahy a lásku.“

 

AUTOR O VÝSTAVĚ

„Vystavený soubor BLÁZNIVÉ VESELKY je odrazem úžasných lidských příběhů, lásky a kouzel odehrávajících se během svatebního dne. Dne, kdy napětí by se dalo krájet, kdy pečlivé plánování nahrazuje čistá improvizace rozsypaného harmonogramu, ztracených prstýnků a rozverných svatebčanů, kteří jsou třešničkou na dortu. Roční přípravy snoubenek pak končí jednu velkou … veselicí. Pro mne pak stačí se uvolnit a jen se nechat unášet hravostí svatebčanů, být pozorný a naslouchat, odkud zní nejvíce smíchu, a především vyrazit do míst daleko za komfortní zónou fotografových dovedností. Pak to jsou přesně ty chvíle, kdy vznikají nezapomenutelné příběhy a fotografie bláznivých veselek.

 

Děkuji Oliveru a Stele, mým dětem, za hravost, kterou mi dávají a obrovskou důvěru a odvahu mých „bláznivých“ novomanželů.“

 

VÝSTAVY

2003 - "Příroda okem amatéra", KD Trisia, Třinec
2004 - "Člověk okem amatéra", KD Trisia, Třinec
2012 - "Výstava ročníkových a volných projektů",
            Photogenia - Institut fotografických studií, Brno
2012 - cyklus "Fajrunt", WINDHOLZ cafe gallery, Bystřice nad Olší
2013 - cyklus "Fajrunt", FREE DESIGN gallery, Třinec
2013 - cyklus "B-BOY AFRO", free desighn gallery, DDM v Třinci
2014 - účast na prestižní výstavě MASTERS AND DISCIPLES,
           Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, o.p.s., Jindřichův Hradec
2017 - cyklus "Fajrunt", Třinecká knihovna, Třinec
2019 – cyklus „Island“, společná výstava s dalšími autory, Městská knihovna Třinec
2022 - cyklus „Cesty“, Magistrát města Třinec

 

Více na webu: www.luminia.photo

 
 

PROGRAM EMAILEM
VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA ŽIMOB

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×